Kargo ve Teslimat

                                                                            KARGO-TESLİMAT

                  Axcesi Tasarım ürünlerinize bir an evvel kavuşmanız ve memnuniyetinizin artması için en hızlı şekilde hareket edecektir. Ürünlerin kargoya teslimatı siparişinizin ertesi ilk iş günü yapılacaktır. Ürünlerin teslimatı kargo firmalarınca yapılmaktadır. Ürünler alıcının teslimat yapılmasını istediği adrese faturası ile birlikte yapılır. Kurumsal firma değilseniz fatura isminize kesilecektir.

              Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9-1. Maddesi uyarınca, satıcı, tüketici tarafından kendisine siparişin iletildiği günden itibaren en geç otuz gün içinde sipariş konusunu ifa eder. Bu süre tüketiciye daha önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla en fazla on gün uzatılabilir. Doğal afetler, hava muhalefeti vs. gibi mücbir sebeplerle gecikmeler olabilir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır. Mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu ve bunun gibi durumlar için satıcıdan herhangi bir tazminat talep edilemeyecektir. Axcesi Tasarım, sipariş konusu ürünlerin teslimatının yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde tüketiciye iade eder.  

                  Cayma hakkı nedeniyle ürünlerin iade edilmesi durumunda ücret iadeniz kargo ücreti varsa kapıda ödeme ücreti ve havale masrafları düşülerek yapılacaltır. 

ALICININ SORUMLUKUKLARI:    Alıcının ürünleri kontrol hakkı ve sorumluluğu vardır. Ürünlerin adet ve türünü gösteren fatura  iki nühsa olarak gönderilmektedir. Alıcı teslim almadan önce ürünlerin kontrolünü yapmalı, hasarlı ve ürünleri kargo firması yetkilisinden teslim almamalı tutanak tutturmalıdır. Talebiniz durumunda kargo firması elemanının tutanak tutma zorunluluğu vardır. Eğer kargo görevlisi tutanak tutmuyorsa, kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz. Alıcı kargodan teslim alınan ürünlerin sağlam ve eksiksiz olduğunu kabul eder. Sipariş konusu ürünlerin teslimatı için ürünlerin bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürünlerin bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünlerin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

İADE KARGO  :   İade-değişim  sayfamızda bulunmaktadır. İade adresimiz : EminAliPaşa Caddesi 70/9 Kadıköy-İstanbul  posta kodu :34740

İade kargolarınızı anlaşmalı olduğumuz Sürat kargo (anlaşma : Kredili kargo Bülent Sayın-Kadıöy/Suadiye şubesi) ile indirimli gönderebilirsiniz.

          Cayma hakkı nedeniyle ürünlerin iade edilmesi durumunda ücret iadeniz kargo ücreti varsa kapıda ödeme ücreti ve havale masrafları düşülerek yapılacaltır.

KARGO ADRESİNİZİ KONTROL EDİN !  : Satın alacağınız ürünün adresinize sorunsuz ulaşması için kargo adres bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

KARGO ÜCRETİ : Kargo ücreti Kdv dahil 8 tl dir.Satın almış olduğunuz ürünlerin kargo ücretleri alıcılara aittir. Alışverişiniz tutarınız 80 tl ve üzerinde ise kargo ücretini biz karşılıyoruz. 

                   Siparişiniz kargoya verilmeden önce Axcesi Tasarım ile irtibata geçmeniz durumunda ek bir kargo ücreti ödemeden ürününüzü farklı bir ürün ile değiştirme talep edebilirsiniz. Ürünler kargoya verildikten sonra da değişim ve kısmi iade talepleriniz de olabilir, ancak bu durumda ek bir kargo ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

                  Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda kargo firmasınca kayıt tutulacak, ve kargo şubesinde 3 gün bekletildiği halde alıcı tarafından teslim alınmaz ise satıcıya geri gönderilecektir. Bu durumunda satıcı, görevini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, kargonun satıcıya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler alıcıya aittir.    

                   Cayma hakkı nedeniyle ürünlerin iade edilmesi durumunda ücret iadeniz kargo ücreti varsa kapıda ödeme ücreti ve havale masrafları düşülerek yapılacaltır.         

KARGOYU TESLİM ALIRKEN : Taşıma esnasında herhangi bir hasar oluşmuşsa kargo görevlisi tutanak tutmakla yükümlüdür. Eğer kargo görevlisi tutanak tutmuyorsa, kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz.
 

KARGO NEDEN KİMLİK İSTİYOR  : Kargolarınızın doğru kişiye güvenli bir şekilde teslim edilmesi, herhangi bir anlaşmazlık durumunda kargonun kime teslim edildiğini resmi olarak belgeleyebilmek için kargolar alıcılarına kimlik tespiti yapılarak teslim edilir.

ADRESİNİZDE BULUNMAZSANIZ  : Kargo görevlisi adreste kimseyi bulamazsa, "Haber kağıdı" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından  şubeden alınması gerekmektedir. Kimsenin talebi olmazsa göndericiye iade edilir.

TÜRKİYE DIŞINA KARGO :Türkiye dışına kargo gönderimi PTT kargo ile uygun fiyatlı olarak (4.5 $) yapılabilir. Hızlı uçak kargoso gönderi ücreti (10$ )

                                                                                              

Yukarı git