Mesafeli satış sözleşmesi

                      Axcesi.com     MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. SATICI:       Axcesi Tasarım-Bülent Sayın   

 Adresi :  Suadiye Mah. EminAliPaşa Cad. 70/9 Kadıköy-İstanbul

Web Adresi : www.axcesi.com      E-posta :  axcesi@axcesi.com    Telefon : 05427862678

 

2. SÖZLEŞMENİN TARİHİ :  Satıcı tarafından daha önce ön bilgisi verilmiş bulunan iş bu sözleşme alıcı tarafından ............. tarihinde onaylanarak kabul edilmiştir.

 

 3. ALICI :

        Vergi Mükellefiyeti olmayan alıcılar için (nihayi tüketici)

          Ad – Soyad :

          Adres  :

          E-posta :

         Telefon :

 4. ÜRÜNLERİN  ÖZELLİKLERİ :

 

5. ÜRÜNLERİN  VERGİLER DAHİL TESLİM FİYATI :

         Ürünlerin toplam fiyatı : 

        Ürünlerin vergisi(KDV)  :

        Toplam kargo ücreti      :

        Hediye paketi ücreti      :

       Toplam teslim  fiyatı      :

     Hata durumların da ürünlerin bedelinden fazla çekim yapılmışsa farkı iade edilir. 

 
5.ÜRÜNLERİN TESLİMAT  İFA TARİHİ VE ŞEKLİ :
           Axcesi Tasarım ürünlerinize bir an evvel kavuşmanız ve memnuniyetinizin artması için en hızlı şekilde hareket edecektir. Ürünlerin kargoya teslimatı siparişinizin alındığı iş günü içinde, siparişiniz geç verildiyse ertesi iş günü yapılacaktır.
          Ürünlerin teslimatı kargo firmalarınca yapılmaktadır. Ürünler alıcının teslimat yapılmasını istediği adrese faturası ile birlikte yapılır. 
           
         Doğal afetler, hava muhalefeti vs. gibi mücbir sebeplerle gecikmeler olabilir "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır. Mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm hallerde, Axcesi Tasarım işbu sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar için satıcıdan herhangi bir tazminat talep edilemeyecektir. Axcesi Tasarım, sipariş konusu ürünlerin teslimatının yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde tüketiciye iade eder.
 
 TESLİMAT MASRAFLARI: 
             Teslimat masrafları alıcıya aittir. Ürünlerin toplam tutarı 200 TL ve üzerinde ise,kargo ücreti Axcesi Tasarım tarafından karşılanacaktır. Alıcıdan kargo ücreti (27 tl) tahsil edilecektir.      
               Her durumda ürünlerin bir kısmını iade ve değişim talepleriniz olabilir. Siparişiniz kargoya verilmeden önce Axcesi Tasarım ile irtibata geçmeniz durumunda ek bir kargo ücreti ödemeden ürününüzü farklı bir ürün ile değiştirme talep edebilirsiniz.
              Ürünler kargoya verildikten sonra da değişim ve kısmi iade talepleriniz de olabilir, ancak bu durumda ek bir kargo ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.
              Kullanıcı açık ve anlaşılabilir bir şekilde bilgilendirilerek onayının alması halinde kullanıcıya eşit kalite ve fiyatta başka bir ürün tedarik edilebilir. 
            Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda kargo firmasınca kayıt tutulacak, ve kargo şubesinde 3 gün bekletildiği halde alıcı tarafından teslim alınmaz ise satıcıya geri gönderilecektir. Bu durumunda satıcı, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun satıcıya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler alıcıya aittir.
            Cayma hakkı nedeniyle ürünlerin iade edilmesi durumunda ücret iadeniz kargo ve havale masrafları düşülerek yapılacaltır.
 
ALICININ SORUMLULUKLARI:    Alıcının ürünleri kontrol hakkı ve sorumluluğu vardır. Ürünlerin adet ve türünü gösteren fatura  iki nühsa olarak gönderilmektedir. Alıcı teslim almadan önce ürünlerin kontrolünü yapmalı, hasarlı ürünleri kargo firması yetkilisinden teslim almamalı tutanak tutturmalıdır. Kargo firması elemanının tutanak tutma zorunluluğu vardır. Alıcı kargodan teslim alınan ürünlerin sağlam ve eksiksiz olduğunu kabul eder. Sipariş konusu ürünlerin teslimatı için ürünlerin bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürünlerin bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünlerin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
6.PEŞİNAT-TAKSİT-FAİZ MİKTARI VE TEMERRÜT: 
        Ürünlerin fiyatları peşin fiyatlarıdır. Vadeli satışlar sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılmaktadır. Alıcı, ilgili faiz oranları ve ödeme planları için bankasıyla yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi gereğince hareket eder. 
         Alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.                   Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir.
7.CAYMA HAKKI VE KULLANIMI: 
         Alıcı, sözleşme konusu ürünlerin faturası ile birlikte teslimat yapılmasını istediği adrese tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcıya e-posta veya iadeli taahhütlü mektup, telgraf, bir sürekli veri taşıyıcısı-uzaktan erişim aracı ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünlerin kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, alıcıya veya 3. kişiye teslim edilen ürünlere ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Ürünlerin ve belgelerin teslim alınmasını takiben 10 (on) iş günü içinde bedeli alıcıya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerin teslimat bedeli ve varsa kapıda ödeme ücreti ve havale ücreti alıcı tarafından karşılanır. Cayma hakkının kullanılması halinde, alıcının ürünü iade edeceği adres satıcının işbu sözleşmede belirtilen adresidir.
     385 sayılı Vergi Usul Kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinde bireysel faturaların yani vergi mükellefi olmayan kullanıcılarımızın almış olduğunuz ürünleri iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeleri gerekmektedir. Firmamıza ait söz konusu faturanın alt kısmında bulunan iade bölümünde ürünleri iade edenin adı, soyadı, adresi ve imzası, iade edilen ürünlere ilişkin cins, miktar, birim fiyat ve tutar yazılmalıdır. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.
      Cayma hakkı nedeniyle ürünlerin iade edilmesi durumunda ücret iadeniz kargoücreti varsa kapıda ödeme ücreti ve havale masrafları düşülerek yapılacaltır.
        İade etmek istediğiniz ürün yada ürünler ile birlikte orijinal faturayı göndermeniz gerekmektedir. Faturada yer alan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda, orijinal faturanın her iki nüshasında da, alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
       Faturada bulunan ürünlerin sadece bir kısmını iade etmeniz durumunda ise orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının(kaşesiz) alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra kaşeli olan asıl sizde kalacak şekilde kaşesiz olan faturayı ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. 
   İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ve varsa kapıda ödeme ücreti dahil edilmeden (Ürünün Birim Fiyatı + KDV) şeklinde kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri ''İADE FATURASI'' kesilmediği takdirde tamamlanmayacaktır.
        Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.
CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER: Kullanıcının özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde kullanıcı cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, kullanıcının istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.
Yukarı git