Hakkımızda

             Axcesi Çelik Takı Tasarım - Bülent sayın -

                   Suadiye-Kadıköy-İstanbul

                        +90 542 7862678 

              Erenköy Vergi Diresi  7560002945     

                       

             USA - EU : https://www.etsy.com/shop/Axcesi

         Facebook : https://www.facebook.com/axcesi

         Instagram : https://www.instagram.com/axcesi/

         Pinterest : https://tr.pinterest.com/axcesi/

   

      Axcesi Tasarım Türkiye'de paslanmaz çelik takı imalatı yapan ender firmalardandır. Axcesi Tasarım imalatçı firmadan alışveriş yapmanın tüm avantajlarını sizlere yansıtmaya çalışır. Aksesuarlarımız yıkanabilir özellikte ve her şeyden önemlisi sağlıklıdır.

                Paslanmaz çelik takılar, günümüzde antialerjik özelliği, kararmaması, kanserojen olmaması nedeniyle tercih edilmektedir. Paslanmaz çelik, altın gibi pahalı olmadığından gümüş karardığı halde paslanmaz çeliğin parlaklığını koruması nedeniyle takı dünyasında kendini öne çıkarmıştır.

NEDEN PASLANMAZ ÇELİK

                          Paslanmaz Çelik ile yapılan ürünler hem sağlığımıza hem de bütçemize yararlı, büyük sorunlar üretmeyen, daima ilk günkü görüntüsünü ve kalitesini korumayı başaran ürünlerdir.

                   Paslanmaz çelik teknolojik ilerlemeler sayesinde hayatımıza giren bir alaşımdır. Sert bir alaşım olması sebebiyle günümüz teknolojisiyle, gelişmiş sistemler sayesinde işlenebilmektedir. Birçok uzmanın yemek pişirirken de paslanmaz çelik ürünleri tavsiye ettiğini duymuşsunuzdur. Medikal sektörler, cerrahi aletlerde ve diğer ameliyat gereçlerinde uzun ömrü ve sağlıklı yapısı nedeniyle paslanmaz çeliği tercih etmektedir. Antialerjik, sağlıklı yapısı ve birçok üstün özellikleri bakımından takı sektöründe abiye ve spor kullanım tarzıyla tercih edilmektedir.

                                                              

Dayanıklılık: Öncelikle adı üstünde çelik, yani dayanıklı bir malzeme. Dayanıklılık birçok alanda önemli bir özelliktir. Çelik takılar kırılmaz. Üzerinde kaplama olmadığından kaplamanın dökülmesi gibi bir durum oluşmaz.

Paslanmazlık: Pas tutmayan bir ürün hem daima görsel olarak iyi durur, hem de paslanmadığı için daha uzun ömürlü bir hayat geçirir. Çelik takıların en önemli özelliği paslanmazlıktır. Çelik takılar ile denize havuza girebilir, duş alabilirsiniz. Yıkanabilir özelliktedirler.

Uzun Ömürlülük: Ürünlerimiz aile yadigarı olmaya adaydır. Pas ürünlerin ömürlerini kısaltır, daha çabuk çürümesine ve delinmesine neden olur. Paslanmaz çelik kolyeler, çelik bileklikler ve çelik anahtarlıklar bu sorunu yaşamaz.

Yıkanabilirlik: Ürünlerimiz yıkanabilir özelliktedir. Denize, havuza girebilir, gerekirse yıkayabilirsiniz. Terleme, parfüm kullanma durumlarından ürünlerimiz etkilenmez. Kararmaz.

Görsellik: Paslanmaz çelikte pas plakası oluşmayacağı için devamlı parlak ve temiz görünür. Paslanmaz ve kararmaz, rengi kahverengiye dönüşmez.

Alerji-Hijyen-Sağlık: Pas ve buna bağlı olarak oluşan birçok bakteri sağlığımızı olumsuz etkiler. Bu sebeple ürünün paslanmaması sağlığımızı korumaya yardımcı olacaktır. Paslanmaz Çelik ürünlerde diğer takılarda kullanılan yöntemler kullanılmaz. Ürünlerimizde nikel kaplama yoktur. Anti alerjiktir. Genellikle takılarda kullanılan nikel kaplamanın alerjik  ve kanserojen etkileri, paslanmaz çelik ürünlerde görülmez. Kızarıklık, kaşıntı yapmaz.

            Paslanmaz çelik yapısı gereği yüzeyinde krom-oksit tabakası oluşturur. Bu tabaka gözle farkedilemez, üründen sökülemez, kazara ürünün çizilmesi yada deforme olması durumunda bile krom-oksit tabakası doğal olarak tekrar kendini yenileyecektir.

            Paslanmayı kısaca demirin havadaki oksijen ile birleşmesi olarak tanımlayabiliriz. Aslında bu kimyasal bir reaksiyondur. Paslanmada havadaki nemin de etkisi büyüktür. Paslanmanın hızını artıran faktörlerden bir diğeri de tuzdur. O da bu kimyasal reaksiyonun hızını arttırır. Kışın kar nedeni ile yollarına tuz dökülen yerler ve deniz kenarlarında paslanma daha hızlı olur.

           Sadece demir değil diğer metaller de paslanır. Örneğin, alüminyum, pirinç, bronz gibi. Ancak onlarda malzeme ile oksijenin birleşmesinden oluşan çok ince tabaka, daha oluşur oluşmaz malzemenin hava ile temasını keserek koruyucu bir rol oynar, paslanmanın ilerlemesini önler. Bu tabaka o kadar incedir ki, malzemenin rengi hemen hemen değişmez. Demirdeki paslanmanın özelliği onun ve oksijen atomlarının boyutlarındaki büyük farktan dolayı yüzeyde sağlam bir birleşme olamaması, paslanmanın malzemenin içine nüfuz etmesi, sadece görüntü değil mukavemetin de bozulmasıdır.

          Paslanmaz çeliğin içinde yüzde 10-30 krom vardır. Krom gibi bazı metaller, atom boyutlarının birbirine yakın olmasından dolayı oksijenle çok kolay ve süratli birleşirler. Kalınlığı birkaç atom olacak kadar çok ince ama çok sağlam bir tabaka oluştururlar. Başka reaksiyon olmaz. Bu tabaka zedelense bile tekrar oluşur. Krom belli bir oranda çeliğe katılırsa yine aynı olay olur, çelik artık paslanmaz.

Yukarı git